TRANSAKCE

BUSINESS

Poradenství pro vaše podnikání i rodinný majetek

 

Jste majitelem nebo majitelkou malé, střední či rodinné firmy? Přemýšlíte o jejím předání či prodeji? Nebo naopak zvažujete akvizici a posílení vaší pozice na trhu.

V oblasti fúzí a akvizic (M&A) se otevírají jedinečné příležitosti, které s sebou nesou i jistou míru rizik. Ať už je váš záměr jakýkoliv, je dobré spolupracovat s odborníky. Realizace transakce vyžaduje pečlivé naplánování a precizní provedení. 

Naše zkušenosti se vám budou hodit. Využíváme profesionální analytické nástroje, disponujeme databází investorů a sledujeme trendy napříč obory.

Jsme tu, abychom vám pomohli

Úspěšně jsme realizovali desítky prodejů a akvizic společností či majetkových transakcí a poskytli poradenství více než stovce klientů. 

Budeme vám k dispozici a bezpečně vás provedeme celým procesem - od počátečních úvah a správného načasování, přes následnou přípravu a vyjednávání až po podpis smlouvy a vypořádání transakce. Společně tak dosáhneme požadovaného výsledku.

Působíme v rámci celé České republiky a na Slovensku.

 

JIŘÍ ŠVIRÁK

TRANSAKČNÍ PORADCE | PARTNER
+420 605 142 074

JIŘÍ DVOŘÁK

TRANSAKČNÍ PORADCE | PARTNER
+420 739 804 396

about-finbiz finbiz-small

500+

Spokojených zákazníků

Neváhejte se s námi potkat a zjistěte v čem Vám můžeme být nápomocni.

Poskytované služby

Transakce
Mezigenerační výměny
Poradenství

Proč si nás klienti vybírají?

Zkušenosti

poradci v našem týmu mají dlouhodobou praxi, disponují praktickými zkušenostmi a realizovali stovky obchodních případů v segmentu SME; poskytneme vám nezávislý pohled na vámi zamýšlenou transakci

Komplexnost

díky komplexnosti poskytovaných služeb a multioborovosti dosahujeme lepších výsledků a současně minimalizujeme rizika plynoucí z transakcí

Velký tým

Tým naší kanceláře čítá přes 50 kolegů, dokážeme si tedy efektivně a včas poradit s jakoukoliv situací; spolehlivost a diskrétnost jsou samozřejmostí

Rozsáhlé kontakty a znalost lokálního trhu

disponujeme sítí investorů, zprostředkovatelů, investičních bankéřů a poradců zabývajících se oblastí M&A; neustále monitorujeme dění na trhu a vyhodnocujeme velké množství příležitostí

Odměna z hodnoty transakce

při prodeji či koupi firmy pracujeme převážně za odměnu (provizi) vázanou na hodnotu transakce, takže se nemusíte obávat neefektivně vynaložených nákladů

CHCI PRODAT FIRMU Plánujete prodej firmy nebo mezigenerační výměnu? Vyplňte, prosím, dotazník.
HLEDÁM AKVIZICI ČI INVESTICI Jste investor? Chcete informace o nových příležitostech? Vyplňte, prosím, dotazník.

Tým pro M&A transakce

Nákup a prodej firem, mezigenerační předání, poradenství.
Mgr. Filip Petráš
ADVOKÁT| PARTNER
JUDr. Lukáš Rezek
ADVOKÁT | PARTNER
Jiří Švirák
TRANSAKČNÍ PORADCE | PARTNER
Jiří Dvořák, MBA
TRANSAKČNÍ PORADCE | PARTNER
KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Zaujaly Vás naše komplexní služby?

Contact Us

Zavolejte nám, nebo na sebe zanechte kontakt s krátkým popisem vašeho požadavku. Nejpozději následující pracovní den se vám ozve některý z našich partnerů a domluvíte se na dalším postupu.  NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

  Kdy je vhodná doba pro prodej? Rozhodnutí o prodeji firmy je složité a závisí na mnoha faktorech, proto neexistuje univerzální odpověď. Nejčastějšími důvody ale jsou: věk či zdravotní stav majitele; únava z podnikání a s tím spojený stres; osobní důvody spojené s potřebou změny životního stylu; potřeba zpeněžit svoje dosavadní podnikatelské úsilí apod. Ideální je pochopitelně prodávat firmu ve fázi jejího růstu. V každém případě je důležité pečlivě zvážit všechny faktory a rozhodnout se na základě vašich individuálních potřeb a cílů. Pokud si nejste jisti, rádi vám poskytneme individuální konzultaci a diskrétně probereme vaši stávající situaci.
  Ano. Každý náš prodejní proces začíná odhadem tržní hodnoty podniku, které pro vás zrealizujeme. Výsledkem ocenění bude informace o cenovém rozmezí, ve kterém se bude pohybovat prodejní cena (tzn. fair value).
  Pokud je vaše společnost připravena na prodej, počítejte s prodejním procesem v délce cca 6 - 18 měsíců. Celý proces vedeme tak, aby jednotlivé fáze probíhaly plynule a maximálně efektivně.
  Diskrétnost je pro nás absolutní prioritou. Nakládání s důvěrnými informacemi přizpůsobujeme celý proces. Identita společnosti a konkrétní informace o podniku budou sděleny vámi odsouhlaseným zájemcům, a to vždy až po podpisu dohody o mlčenlivosti (NDA).
  Počítejte s dobou 6 - 12 měsíců, v některých případech může být vaše angažovanost i delší. Kupující potřebuje garantovat kontinuitu fungování společnosti, udržení vztahů se zaměstnanci a obchodními partnery a udržení výkonnosti podniku.
  Reference

  Hodnocení našich klientů

  Lukáš Pšeja

  COMINFO, a.s.

  Rád bych vyjádřil vděčnost za spolupráci s Advokátní kanceláří Petráš Rezek. Naše společnost již několik let spolupracuje s touto kanceláří a jsme opravdu spokojeni s vynikajícími právními službami, které nám poskytují. Celkově mohu tuto kancelář vřele doporučit každému, kdo hledá kvalitní právní služby s přátelským přístupem.

  5,0 rating based on 1 234 ratings

  Lukáš Mičo

  SUN SYSTEM s.r.o.

  Rád bych všem doporučil Advokátní kancelář Petráš Rezek, se kterou spolupracujeme již delší dobu. Jejich tým právníků poskytuje komplexní poradenství a vždy dokáže najít řešení pro naše potřeby. Velmi si cením jejich profesionalismu a vstřícného přístupu k našim záležitostem. Spolupráce s nimi je vždy hladká a efektivní.

  5,0 rating based on 1 234 ratings

  Pavel Mika

  AMIPOL ZLÍN s.r.o.

  Naše firma má tu čest spolupracovat s Advokátní kanceláří Petráš Rezek již dlouhodobě a já nemohu dostatečně vynachválit kvalitu práce, kterou nám poskytují. Jejich tým odborníků nám nabízí komplexní poradenství včetně daňového poradenství, což nám umožňuje být v klidu ohledně právních otázek, které se vyskytují v běžném provozu naší společnosti. 

  5,0 rating based on 1 234 ratings
  AKTUALITY

  ČLÁNKY

  Kontaktujte nás
  • Korespondenční adresa 2.května 7134, 760 01 Zlín
  Fakturační údaje
  • Advokátní kancelář Petráš Rezek s.r.o.

  vedená u Městského soudu v Praze sp. zn.  C 369489

  • IČ | DIČ 07417641 | CZ07417641
  • Fakturační adresa Opletalova 1525/39, 110 00 Praha 1