TRANSAKCE

BUSINESS
AKVIZICE FIREM

Poradenství pro vaše podnikání i rodinný majetek

Transakce & Akvizice:
 • Příprava vaší společnosti na prodej či vstup strategických partnerů.
 • Profesionální poradenství při fúzích, akvizicích a mezigeneračních výměnách.
 • Zajištění optimální strategie pro investování prostředků z obchodních transakcí nebo prodeje firmy.
Optimalizace & Poradenství:
 • Nastavení vnitrofiremních procesů dle požadavků investorů a fondů.
 • Pomoc s mezigeneračním předáním a minimalizace s tím spojených rizik.
 • Daňové poradenství a optimalizace pro váš podnik.
Analýza & Hodnocení:
 • Komplexní due diligence a oceňování vaší společnosti.
 • Detailní analýza firem a poradenství pro vaše podnikatelské rozhodnutí.
JUDR. LUKÁŠ REZEK

VEDOUCÍ TÝMU
+420 723 891 108

JIŘÍ ŠVIRÁK

TRANSAKČNÍ PORADCE | PARTNER
+420 605 142 074

about-finbiz finbiz-small

500+

Spokojených zákazníků

Chcete sledovat obchodní a investiční příležitosti naší kanceláře? Zadejte svůj email.

Naše činnosti stručně:

Proč si pro váš klíčový krok vybrat nás?

Rozsáhlé kontakty

Disponujeme sítí mezinárodních firem zprostředkovatelů, investičních bankéřů a poradců zabývajících se oblastí M&A (Mergers & Acquisitions);

Velký tým

Tým naší AK čítá přes 50 kolegů v týmu a rychle rosteme, dokážeme si tedy včasně a efektivně poradit s jakýmkoliv problémem;

Osobně i virtuálně

Jsme vám k dispozici denně online i fyzicky prostřednictvím sítě našich kanceláří napříč ČR;

Zkušenosti

Jsme 5 let na trhu, rychle rosteme a získali jsme několik významných právních ocenění. Naše portfolio čítá přes 3000 klientů, věříme v drtivé většině spokojených klientů, kteří se k nám vrací;

Odměna z transakce

Při akvizicích firem pracujeme převážně za provizi a odměnu z transakce, takže se nemusíte obávat neefektivně vynaložených finančních prostředků;

Jste investor a chcete získat nové příležitosti do emailu?
Vyplňte náš nezávazný dotazník.

Plánujete fúzi nebo prodej své firmy?
Vyplňte tento nezávazný dotazník.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Vyplňte jednoduchý formulář a my se Vám co nejdříve ozveme.

Contact Us


  Náš tým pro transakce, akvizice, fúze, nákup a prodej firem:

  Mgr. Filip Petráš
  ADVOKÁT| PARTNER
  JUDr. Lukáš Rezek
  ADVOKÁT | PARTNER
  Jiří Švirák
  AKVIZICE | PARTNER

  Slovníček Pojmů

  Jako informační management nebo též information management či řízení informací se označuje podobor managementu, která se zabývá sběrem, zpracováním, řízením a distribucí informací k jednomu nebo více uživatelům. V rámci podniku se jedná o využívání informací pracovníky jednotlivých odděleních.
  Webové prostředí pro ukládání a ovládání přístupu k dokumentům. Virtuální Data Room (VDR) je vysoce zabezpečený webový systém (internetové úložiště), kde je možné skladovat a distribuovat utajené a neveřejné dokumenty a informace mezi klienty a třetími osobami za účelem rychlejší a výkonnější due diligence dokumentů.
  KPIs (KPI) je zkratka anglického originálu pro „key performance indicators“. V češtině se pak překládají jako „klíčové ukazatele výkonnosti“, "klíčové metriky" nebo třeba „výkonové ukazovatele“.
  ISO je zkratka pro International Organization for Standardization (Mezinárodní organizace pro normalizaci), jedná se o využití slova řeckého původu s významem "rovnat se". Tato mezinárodní síť organizací se sídlem v Ženevě koordinuje uspořádání a publikování schválených norem.
  Zkratka HACCP vychází z anglického Hazard Analysis and Critical Control Points a jede o systém, který se zaměřuje na výčet kritických bodů při výrobním či jiném procesu v potravinářství
  IRR (Internal Rate of Return, vnitřní výnosová míra) je taková diskontní sazba, při které je NPV = 0, tedy při které se čisté hotovostní toky vyrovnají počáteční investici. Projekt je dobrou investicí, pokud je hodnota IRR vyšší než stanovená diskontní sazba.
  Termín pro diskontovaný peněžní tok, což je metoda výpočtu hodnoty investice nebo firmy pomocí současného hodnocení očekávaných budoucích peněžních toků.
  Vážený průměr nákladů kapitálu (anglicky Weighted Average Cost of Capital, WACC) je úroková sazba, kterou firma v průměru musí platit těm, kdo financují její aktiva.
  EBITDA je zkratka pro Earnings Before Interest, Taxes, Depreciation and Amortization, což se do češtiny překládá jako zisk před úroky, daněmi, odpisy a amortizací. Jedná se o ukazatel hrubého zisku s odečtením režijních nákladů společnosti.
  EBIT je zkratka z anglického „Earnings Before Interest and Taxes“ a znamená zisk před zdaněním a odečtením úroků. Jedná se o ukazatel výsledku hospodaření, který pochází z anglosaského světa.
  Reference

  Hodnocení našich klientů

  Lukáš Pšeja

  COMINFO, a.s.

  Rád bych vyjádřil vděčnost za spolupráci s Advokátní kanceláří Petráš Rezek. Naše společnost již několik let spolupracuje s touto kanceláří a jsme opravdu spokojeni s vynikajícími právními službami, které nám poskytují. Celkově mohu tuto kancelář vřele doporučit každému, kdo hledá kvalitní právní služby s přátelským přístupem.

  5,0 rating based on 1 234 ratings

  Lukáš Mičo

  SUN SYSTEM s.r.o.

  Rád bych všem doporučil Advokátní kancelář Petráš Rezek, se kterou spolupracujeme již delší dobu. Jejich tým právníků poskytuje komplexní poradenství a vždy dokáže najít řešení pro naše potřeby. Velmi si cením jejich profesionalismu a vstřícného přístupu k našim záležitostem. Spolupráce s nimi je vždy hladká a efektivní.

  5,0 rating based on 1 234 ratings

  Pavel Mika

  AMIPOL ZLÍN s.r.o.

  Naše firma má tu čest spolupracovat s Advokátní kanceláří Petráš Rezek již dlouhodobě a já nemohu dostatečně vynachválit kvalitu práce, kterou nám poskytují. Jejich tým odborníků nám nabízí komplexní poradenství včetně daňového poradenství, což nám umožňuje být v klidu ohledně právních otázek, které se vyskytují v běžném provozu naší společnosti. 

  5,0 rating based on 1 234 ratings
  Kontaktujte nás
  • Korespondenční adresa 2.května 7134, 760 01 Zlín
  Fakturační údaje
  • Advokátní kancelář Petráš Rezek s.r.o.

  vedená u Městského soudu v Praze sp. zn.  C 369489

  • IČ | DIČ 07417641 | CZ07417641
  • Fakturační adresa Opletalova 1525/39, 110 00 Praha 1